Брайтън разплака Ман Юнайтед с дузпа в добавеното време

Брайтън изтръгна минимална, но много ценна победа с 1:0 в домакинството си на Манчестър Юнайтед от отложения 28-и кръг на Премиър лийг. "Чайките" стигнаха до успеха по изключително драматичен начин с гол на Алексис Мак Алистър от дузпа в 9-ата минута на добавеното време. Успехът на домакините обаче не може да се нарече незаслужен, тъй като те бяха по-активният отбор, особено през второто полувреме, и пропуснаха доста положения пред Давид Де Хеа, който направи всичко по силите си да спаси поне точката, но не успя.

Мениджърът на Брайтън Роберто Де Дзерби заложи на Дани Уелбек като изнесен нападател и Каору Митома, Факундо Буонаноте и Хулио Енсисо зад гърба му. В средата на терена пък си партнираха Били Гилмор и Алексис Мак Алистър.

Ерик тен Хаг пък бе избрал да започне с Антони Марсиал в предни позиции, който имаше подкрепата на Маркъс Рашфорд, Антони и Бруно Фернандеш. Опорни халфове пък бяха Каземиро и Фред.

Гостите създадоха първата голова възможност в мача. Още във 2-рата минута те организираха контраатака, Антони изскочи очи в очи с вратаря на съперника, но ударът му бе до гредата.

Изживейте зрелището Реал Мадрид - Манчестър Сити с "Домът на феновете"

В 4-ата минута и Брайтън пропусна огромнен шанс за гол. Митома се възползва от лош пас на Линдельоф, открадна топката и нахлу в наказателното поле, но стреля в главата на Давид де Хеа, който бе излязъл да блокира удара му. След това испанецът имаше нужда от няколко минути, за да може да се свести от тежкия удар и да продължи мача.

Митома стигна до още една възможност да обстрелва вратата в 13-ата минута, когато си освободи пространство в наказателното поле и стреля, но до гредата.

Японецът отоно бе в центъра на вниманието в 18-ата минута, когато падна в пеналтае след сблъсък с Уан-Бисака, но съдията прецени, че не може да отсъди дузпа в тази ситуация.

В 20-ата минута Марсиал комбинира с Антони в наказателното поле и бразилецът стреля към вратата, но неточно.

В 26-ата минута и Каземиро имаше шанс да обстрелва вратата на Стийл с глава, но без да притесни вратаря на съперника.

Две минути по-късно гостите организира чудесна атака, Рашфорд получи в наказателното поле, финтира защитник и стреля в близкия ъгъл, но Стийл бе заел добра позиция и спаси.

В 32-рата минута домакините за втори път можеше да получат дузпа, този път за игра с ръка на Диого Далот, но и в тази ситуация бялата точка не бе посочена от съдията.

В 35-ата минута Алексис Мак Алистър обстрелва вратата на Юнайтед и ударът му премина опасно близо до гредата, но все пак в аут.

След това и Енсисо се озова на стрелкова позиция минута по-късно, като той стреля по диагонала от границата на пеналта, но встрани от вратата.

В 39-ата минута пък Антони Марсиал получи подаване в наказателното поле и отправи мощен шут, но Стийл направи чудесно спасяване.

В 45-ата минута Буонаноте опита да изненада Де Хеа с изстрел от трудна позиция, като не бе никак далеч от целта, но все пак топката отиде в аут.

В началото на втората част и гостите претендираха за дузпа за нарушение срещу Маркъс Рашфорд, но и този път съдията не видя основание да отсъди такава.

В 58-ата минута Митома отново открадна топката и се втурна в атака, но ударът му бе разочароващ и с нищо не затрудни Де Хеа.

Минута по-късно "чайките" организираха нова хубава атака, Митома върна към Уелбек, който стреля от границата на пеналта, но далеч над вратата.

Японецът продължи да тормози защитата на Юнайтед и в 67-ата минута отново се строполи в наказателното поле на гостите, но отново Андре Маринър само поклати глава и остави играта да продължи.

Първото по-добро положение за гостите за втората част дойде едва в 68-ата минута, когато Бруно Фернандеш тества Стийл с хубав диагонален изстрел, но вратарят спаси.

В 69-ата минута емоциите отново ескалираха след доста груб фаул на Антони, което предизвика блъскане между играчите на двата тима, като бразилецът се размина само с жълт картон, какъвто получи и Люис Дънк, който реагира доста бурно в ситуацията и за малко да предизвика сбиване.

В 74-тата минута Каземиро отправи изстрел от движение, като топката профуча малко над напречната греда.

Четири минути по-късно Рашфорд стреля от фаул от доста далечна дистанция и ударът му не бе достатъчно силен, за да притесни Стийл, който уверено улови.

В 86-ата минута Соли Марч направи продължителен пробив, завършил с хубав изстрел от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 90-ата минута Давид де Хеа направи блестящо спасяване след прекрасен далечен изстрел на Мак Алистър. При последвалия корнер Уебстър стреля с глава, но прати кълбото над напречната греда.

Във 2-рата минута на добавеното време и Еступинян отпави точен изстрел в очертанията на вратата на съперника, но отново Де Хеа бе на правилното място и улови.

След това в 5-ата минута испанският страж направи ново невероятно спасяване след изстрел на Мойсес Кайседо. Оказа се обаче, че преди това Люк Шоу е играл с ръка и Андре Маринър разгледа положението и този път посочи бялата точка. Алексис Мак Алистър изпълни наказателния удар и вкара за крайното 1:0.

Така Брайтън изтръгна победата по изключително драматичен начин. С този успех "чайките" излязоха на 6-ото място в класирането с актив от 55 точки. Манчестър Юнайтед пък пропусна добра възможност да затвърди мястото си в топ 4, като засега остава на 4-ата позиция с 63 точки в актива си.