Национална лига футзал: Левски - Черно море

Николай Титков пред Sportal.bg: В плейофите сме - излизаш и даваш максимума от себе си

Гардът на Черноморец Николай Титков бе един от основните фактори за победата над Спартак Плевен с 89:70 в мач №1 от четвъртфиналната серия между двата тима в НБЛ. “Акулите” допуснаха много слабо начало, в което плевенчани им вкараха 13 поредни точки, но след това бургазлии наваксаха изоставането си и се сдобиха с аванс още на старта на втората четвърт след силно включване от Титков.

Черноморец обезличи Спартак Плевен

“Започнахме слабо заради липса на концентрация и грешки в защита. След това стегнахме играта си в дефанзивен план и нещата се получиха. Мотивацията е, че сме във фаза плейофи, в която просто излизаш и даваш максимума от себе си. В Плевен винаги се играе трудно. Но се надявам да покажем още по-добър баскетбол и да приключим серията”, заяви Титков пред Sportal.bg.

Русенецът се отличи с 11 точки и 2 асистенции при 3/5 стрелба от тройката и +/- от +16 за 16 минути в мач №1 срещу тима на Спартак. Така неговият тим взе преднина в серията и ще има шанса да приключи започнатото утре вечер от 19:00, когато е вторият двубой в зала “Балканстрой”.