Нант продължи да се срива и загуби пряк сблъсък за оцеляване

Отборът на Брест надви съставан на Нант с 2:0 в домакински мач от 33-ия кръг на френската Лига 1. Мачът бе директен сблъсък за оцеляване в шампионата и загубата прати гостите в зоната на изпадащите, докато техните съперници се изкачиха до 13-ото място.

Домакините от Брест решиха всичко още през първото полувреме. Резултатът бе открит още в 18-ата минута чрез Жереми Де Дуарон, а в 35-ата минута Матия Перейра реши всичко с второ попадение.

По този начин Нант продължи да затъва и след катастрофално загубения финал за Купата на Франция отборът е напът да загуби елитния си статут. Брест от своя страна продължава да е в изключително положителна серия и не познава вкуса на загубата вече в шест поредни мача.