РБ Лайпциг стигна трети пореден финал след разгром

РБ Лайпциг ще играе на финала на Купата на Германия за трета поредна година. В повторение на миналогодишния сблъсък за трофея отборът на Марко Розе разби Фрайбург с 5:1 и го направи още през първото полувреме. Лайпциг отбеляза четири гола преди почивката.

Дани Олмо и Бенямин Хенрикс се разписаха в рамките на една минута и гостите поведоха с 2:0 в 14-ата минута. Доминик Собослай добави едно попадение в 37-ата минута, а в самия край на първата част Кристофър Нкунку отбеляза четвърти гол. РБ Лайцпиг останаха с 10 човека в 58-ата минута, когато Йошко Гвардиол бе изгонен, а домакините стигнаха до почетен гол, дело на Михаел Грегоритц в 75-ата минута. В добавеното време на втората част Собослай се разписа от дузпа.

Миналата година РБ Лайпциг спечели след драма и дузпи и днес нямаше намерение да позволява подобен развой. Тимът на Розе стартира на висока скорост и създаде добри положения още в първите минути. Дани Олмо откри резултата след удар с глава, а 89 секунди след подновяването на играта гостите стигнаха до нов гол. Вернер намери Хенрикс и той стреля от границата на наказателното поле.

Кристиан Щрайх реагира с включването на Винченцо Грифо и промяна на тактиката, като се върна към четирима в защита. Неговият тим подобри представянето си и взе инициативата. Той обаче допусна трети гол в 37-ата минута. Собослай напредна, направи двойно с Вернер и прецизно прати топката покрай излезлия Флекен. Последваха по едно положение и пред двете врати преди Нкунку да отчая домакините с четвърти гол.

На почивката последваха нови смени в тима на Фрайбург, но съперникът му контролираше събитията на терена след почивката. Тимът на Розе държеше топката в големи периоди, но нямаше за къде да бърза. В 58-ата минута РБ Лайпциг остана с човек по-малко, след като Гвардиол повали Салай и хърватинът ще пропусне финала. Бласвич направи отлично спасяване след удар на Грифо от отсъдения фал.

Мачът се изнерви и се стигна до сблъсъци между играчите и жълти картони. Фрайбург стигна до почетно попадение в 75-ата минута, когато Грегорич се разписа с глава. Гостите обаче нямаха особени проблеми да запазят преднината , а в добавеното време стигнаха до нов гол. Собослай се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Кюблер.