Първата сензация в плейофите на НБЛ е факт

Осмият в редовния сезон Академик Пловдив поднесе първата сензация в четвъртфиналите на плейофите на Националната баскетболна лига, побеждавайки като гост лидера Рилски спортист със 79:76.

Невероятна точкова успеваемост във втората и последната четвъртина на пловдивчани им позволи да “елиминират” домакинското предимство на най-постоянния отбор в редовния сезон.

Евгени Хаджирусев вкара 14 точки за Академик и беше най-резултатен за своя отбор, но още цели трима други негови съотборници допринесоха за забележителния успех с по 10 пункта - Васил Бачев, Антъни Гуджино и Крастомир Михов.

За разочарованите домакини от Самоков Александър Янев беше над всички със 17 точки, а Димаджио Уигинс добави 15, докато Брандън Рандолф записа 10.

В петък ще се изиграе вторият двубой от четвъртфиналите между двата тима в Пловдив, като серията е за спечелване на два от максимум три мача.