Ансамбълът на Левски Триадица спечели първия етап от квалификациите при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика

Ансамбълът на Левски Триадица спечели първия етап от квалификациите при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се проведе в зала "София". По регламент напред в надпреварата продължават първите осем отбора. Те придобиват право за участие на Държавния шампионат за ансамбли през септември.

Тимът на Левски-Триадица в състав Виктория Манчева, Александра Александрова, Алис Шакирова, Изабела Асенова, Кристина Димчева събра 57.350 точки и зае първо място в класирането.

Втори се нареди Тракия (Пловдив) с 53.900 точки, а третото място зае Илиана втори отбор с 51.425 точки.

В подреждането следват Академик с 49.400, Илиана първи състав с 49.000, Левски с 48.850 точки, Грация с 37.908 и Черноморец с 28.750 точки.

Надпреварата беше открита в присъствието на президента на БФХГ Илиана Раева, на генералния секретар на централата Росина Атанасова и на трикратна световна шампионка и главен съдия на състезанието Мария Гигова.