Рен се наложи над аутсайдера Анже, Ница надигра Троа като гост

Рен се наложи над последния в класирането на френската Лига 1 Анже с 4:2. Все пак успехът не дойде толкова лесно, след като Набил Бенталеб откри резултата за гостите. Бретонците стигнаха до пълен обрат чрез попадение на Амин Гуири и автогол на миналия и през Левски защитник Седрик Унтонджи. Анже не се отказа и Ибрахима Ниан изравни малко преди почивката. Рен стигна до победата с два гола на Жереми Докю след почивката. Тимът е на шесто място в класирането и не се е отказал да се бори за място в Лигата на конференциите. Анже ще играе от следващия сезон в Лига 2.

Ница спечели ценен успех над Троа като гост с 1:0. Победното попадение реализира Хишем Бадауи през първата част. Отборът от Лазурния бряг е на девето място, като трудно може да се пребори до края за евроквота. Троа е на 18-а позиция и е сериозно застрашен от изпадане във втора дивизия.

Клермон надигра Реймс с 1:0. Грежон Киай вкара единствения гол в мача. Клермон успя да задържи преднината си в последните минути, когато остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Матеуш Винеска. Тимът на Клермон се изкачи до осмо място в подреждането, а Реймс е в две позиции по-назад.

Снимки: Imago