Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Волфсбург спря брутално серията на Майнц след вихрено първо полувреме

Волфсбург победи с категоричното 3:0 Майнц в среща от 30-тия кръг на Бундеслигата. Всички попадения за “вълците” паднаха още през първата част, като с два гола се отчете датският нападател Йонас Винд (5’, 28’), а още едно попадение добави Себастиан Борнау (13’).

Домакините стартираха ударно мача и поведоха рано-рано. След добра “скандинавска” комбинация Матиас Сванберг изведе Йонас Винд, който технично чукна топката покрай Робин Центнер за 1:0. Осем минути по-късно Волфсбург нанесе втори удар. С добро центриране Патрик Вимер намери централния защитник Себастиан Борнау, който с глава прехвърли стража на Майнц за 2:0.

Интригата в срещата приключи в 28-ата минута. Тогава Боте Баку от домакините навлезе опасно отдясно, излъга няколко противникови футболисти и подаде към Йонас Винд, който от малък ъгъл отбеляза втория си гол в мача за 3:0. До края мачът основно се доиграваше, като Майнц така и не успя да отбележи почетен гол.

Така Волфсбург записа втора поредна убедителна победа, след като спечели в предишния кръг с 5:1 като гост на Бохум. С успеха си “вълците” изпревариха днешния си съперник в класирането с една точка и вече са на 7-а позиция. Загубата пък сложи край на силната серия на Майнц от десет поредни мача без поражение в Бундеслигата.

Снимки: Imago