Борнемут докосва спасението за сметка на Лийдс

Борнемут е близо до оцеляването, след като спечели изключително важна победа срещу директен конкурент. “Черешките” победи Лийдс с 4:1 и вече са на цели 10 точки от зоната на изпадащите. Ситуация е доста по-различна за йоркшърци, които записаха четвърта загуба в последните си пет мача.

Тимът на Гари О’Нийл постигна четвърта победа в последните си пет срещи и почти сигурно ще запази мястото си в елита. Джеферсън Лерма отбеляза два гола в рамките на четири минути и домакините взеха солидна преднина до средата на първото полувреме. Удар с глава на Патрик Бамфорд върна Лийдс в мача в 32-ата минута.

Доминик Соланке отново изведе Борнемут с два гола напред в 63-ата минута. Гостите опитаха да стигнат до нещо и създадоха положения, но не успяха да преодолеят Нето. Вратарят се справи със силен удар на Марк Рока, а след това направи двойно спасяване, за да спре Кох и Ньонто. Резервата Антоан Семеньо отбеляза първия си гол за клуба в добавеното време.

Снимки: Imago