С човек по-малко Сасуоло обърна Емполи след два гола на Берарди

Сасуоло победи Емполи с 2:1 в мач от 32-рия кръг на Серия “А”. Успехът за “неровердите” е още по-ценен след като дойде след обрат в мача, тъй като Емполи поведе в 11-ата минута с гол на Николо Камбиаги, а в 74-тата минута Андреа Пинамонти от Сасуоло бе изгонен. В крайна сметка в герой за домакините се превърна звездата на тима Доменико Берарди, който реализира две попадения в 82-рата минута и от дузпа в последните секунди  на мача (90+7’), с които донесе победата на тима си с човек по-малко.

Гостите откриха резултата в 11-ата минута. Младият Николо Камбиаги направи чудесен индивидуален рейд, премина няколко противникови футболисти на Сасуоло и с чудесен удар с левия крак простреля Андреа Консили. Домакините опитаха да отговорят като в 29-ата минута Максим Лопес стреля от воле, но  стражът на Емполи Гулиелмо Викарио спаси.

През втората част Сасуоло опита да осъществи натиск, но дълго време не успяваше да изравни. Положението на домакините се утежни още повече, след като в 74-тата минута  влезлият като резерва Андреа Пинамонти бе изгонен заради протести срещу рефера. С човек по-малко обаче Сасуоло изравни резултата. В 83-тата минута Матеус Енрике центрира и звездата на тима Доменико Берарди изравни след страхотно воля с левия крак - 1:1.

Пълният обрат в срещата дойде след драма в последните секунди на даденото от съдията продължение. Резервата на Емполи Либерато Какаче спъна в наказателното си поле Доменико Берарди и реферът Федерико Диониси отсъди дузпа. Италианският национал се нагърби с изпълнението от бялата точка и вкара второто и победно попадение в мача в седмата минута на допълнителното време за 2:1.

С успеха си Сасуоло продължи добрите си игри като домакин - като в последните 5 мача вкъщи има четири победи и равенство. С победата Сасуоло се изкачи във временното класиране на 10-о място. Емполи пък не спира с лошата си форма и в последните си 13 мача има едва една победа, като вече е с три поредни загуби. Отборът е на 15-о място и не е никак далеч от зоната на изпадащите шест кръга преди края.

Снимки: Imago