Бетис и Реал Сосиедад не успяха да решат спора за четвъртото място

Бетис и Реал Сосиедад не успяха да решат спора за 4-тото място в Ла Лига. Двата тима, които се борят за последната позиция, даваща право на участие в Шампионската лига, не излъчиха победител в срещата помежду си от 31-вия кръг на "Бенито Вийямарин". Мачът завърши при резултат 0:0, който повече устройва гостите, които запазват преднината си от 6 точки пред своя преследвач.

Баските започнаха по-добре мача и в началото създадоха няколко интересни положения пред вратата на Руи Силва, но без да ги материализират.

Постепенно обаче Бетис взе инициативата и също имаше чудесни възможности чрез Айтор Руибал в 27-ата и Серхио Каналес в 43-тата минута, които обаче също не доведоха до гол.

През втората част домакините продължиха да са по-активният тим, но атаките им бяха твърде беззъби и така и не успяха да застрашат сериозно Алекс Ремиро.

За сметка на това в добавеното време Айтор Береначеа можеше да донесе успеха на гостите, отправяйки страхотен изстрел по земя, но Руи Силва успя със сетни сили да спаси.

В крайна сметка мачът логично завърши без голове и без победител. Така Реал Сосиедад запазва 4-тото място с 55 точки, докато Бетис е на 5-ата позиция с 49 точки.