Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Битката за оцеляване между Лийдс и Лестър предложи много вълнения, но завърши без победител

Отборите на Лийдс и Лестър се изправиха един срещу друг в мач от 33-тия кръг на Премиър лийг. Това бе пряк сблъсък между два от тимовете, които са застрашени от изпадане. Затова и на "Еланд Роуд" имаше доста емоции, но накрая двубоят приключи без победител - 1:1. Луис Синистера откри за домакините в 20-ата минута, но Джейми Варди изравни в 80-ата.

В началото гостите стояха по-добре и стигнаха до гол чрез Юри Тилеманс в 7-ата минута, но той бе отмемен от ВАР заради засада.

Лийдс обаче откри резултата с една от първите си по-добри атаки. В 20-ата минута Джак Харисън центрира в наказателното поле към Луис Синистер, който с глава порази вратата за 1:0.

През втората част отново "лисиците" имаха инициативата и в 80-ата минута стигнаха и до изравнителен гол. След хубаво разиграване на скорост Ихиеначо успя да подаде за Мадисън, който пък продължи към Джейми Варди и нападателят завърши успешно атаката за 1:1.

Ветеранът в състава на гостите можеше да донесе и пълен обрат за своя тим четири минути по-късно, отбелязвайки втори гол, който обаче не бе признат заради засада.

В самия край на мача пък и Лийдс можеше да вземе трите точки, като първо Даниел Иверсен направи важно спасяване на голлинията, а миунта по-късно Патрик Бамфорд от един метър на празна врата не успя да отбележи.

В крайна сметка мачът завърши без победител, което едва ли зарадва и двата отбора, които остават точно над чертата. Лийдс е 16-и с 30 точки, а Лестър - 17-и с 29 точки в актива си.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages