Здрава битка в Бургас! Нефтохимик обърна Хебър във финал №1 след невероятна драма

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) поведоха във финалната серия в efbet Супер Волей с 1-0 победи.

Воденият от Атанас Петров отбор, който спечели редовния сезон, надделя изключително драматично над шампиона Хебър (Пазарджик) с 3:2 (21:25, 31:29, 26:28, 29:27, 19:17) в първия двубой помежду им, изигран в зала "Младост" пред 970 зрители в морския град, продължил над 3 часа.

Момчетата на Камило Плачи можеха и да се поздравят с успех, след като водеха в резултата с 2:1 гейма и 24:20 в 4-ата част, но не успяха.

При 21:24 наставникът на бургазлии Атанас Петров пусна в игра втория си диагонал Мариян Наков, който заби 3 поредни аса и изравни резултата до 24:24. След това бургазлии успяха да спечелят 4-ата част с 29:27, а след това и тайбрека с 19:17.

Утре (26 април) е вторият двубой между двата тима, отново от 18:30 часа.

Двубоят ще бъде излъчен на живо по телевизия B1B BOX и онлайн на b1b.tv.

Играе се до 3 победи от 5 мача.

Шампионите от Хебър поведоха бързо в двубоя с 3:0 след атака на Джулио Саби. Тодор Алексиев атакува технично за 4:0. Нова мощна атака на Джулио Саби и 5:1. Аксел Трухчев записа първа точка в двубоя с атака - 2:5. Блокаут на Тодор Алексиев изведе Хебър напред с 5 точки при 8:3. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Аксел Трухчев атакува технично от зона 4 за 6:10. Блокаут на Якопо Масари и 11:6 за шампионите. Аксел Трухчев атакува по блокадата за 7:12. Джулио Саби атакува по правата от зона 4 за 13:7. Аксел Трухчев игра много технично с тройната блокада за 9:13. Единична блокада на Душан Лопар спря атака на Виктор Йосифов за 12:15. Калоян Балабанов отигра успешно в атака от зона 4 - 13:16. Троен блок спря атака на Аксел Трухчев и 17:13 за Хебър. Шампионите дръпнаха отново с 6 точки при 22:16. Тодор Алексиев изведе тима от Пазарджик до геймбол при 24:19. Нова атака на Тодор Алексиев и Хебър спечели първата част с 25:20.

Нефтохимик поведе с 4:1 след блокада на Калоян Балабанов. Ас на Николай Николов и 3:4. Матей Михайлович атакува бърза топка за 5:3. Калоян Балабанов атакува в аут и Хебър изравни резултата при 5:5. Душан Лопар атакува в центъра и Нефтохимик поведе с 9:8. Николай Николов атакува в центъра и 10:10. Блокада на Калоян Балабанов спря атака на Тодор Алексиев и Нефтохимик поведе с 12:10. Отлична комбинация Иван Станев - Красимир Георгиев - 14:12. Единична блокада на Аксел Трухчев спря атака на Джулио Саби за 15:12. Нова грешка в организацията на играта на Хебър и бургазлии дръпнаха с 4 точки при 16:12. Камило Плачи взе прекъсване за шампионите. Матей Михайлович атакува мощно за 19:16. Джулио Саби провря топката между блокадата и мрежата за 17:19. Блокада на Джулио Саби спря атака на Калоян Балабанов - 18:19. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Ас на Илия Петков и равенство при 19:19. Матей Михайлович атакува мощно и домакините отново поведоха с 20:19. Нова успешна атака на Матей Михайлович - 22:21. Нова бомбена атака на Матей Михайлович над блокадата и геймбол за бургазлии при 24:22. Хебър изравни резултата след блокада на Николай Николов - 24:24. Атанас Петров взе прекъсване за домакините. Мощна атака на Аксел Трухчев от зона 2 изведе бургазлии до геймбол №3. Аксел Трухчев би сервис в аут и равенство при 25:25. Тодор Алексиев игра с блокадата, а Хебър стигна до геймбол при 26:25. Джулио Саби атакува в аут - 26:26. Блокаут на Матей Михайлович и 27:16 за бургазлии. Николай Николов атакува ниска топка в центъра за 27:27. Николай Николов сгреши началния удар и 28:27 за вицешампионите. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по блокадата за 28:28. Ас на Джулио Соби - 29:28. Аксел Трухчев атакува по блокадата за 29:28. Джулио Саби атакува в аут и Нефтохимик спечели втората част с 31:29.

Шампионите от Хебър поведоха с 5:3 в началото на третата част. Виктор Йосифов атакува в центъра за 6:4. Единична блокада на Джулио Саби спря атака на Матей Михайлович - 9:6. Аксел Трухчев атакува по блокадата за 7:9. Отлична комбинация Александер Туш - Николай Николов - 10:7. Блокаут на Тодор Алексиев направи резултата 11:7 в полза на Хебър. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Нов блокаут на Тодор Алексиев и 12:8. Единична блокада на Тодор Алексиев 13:8. Страхотно спасяване на Аксел Трухчев в защита даде шанс на Матей Михайлович да завърши мощна атака за 10:13. Ас на Матей Михайлович - 11:13. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Нов ас на Матей Михайлович - 12:13. Единична блокада на Виктор Йосифов и шампионите поведоха с 4 точки при 16:12. Технична атака на Виктор Йосифов и 17:13. Матей Михайлович атакува почти без блокада за 14:17. Блокаут на Якопо Масари и 18:15. Пайп на Калоян Балабанов - 16:18. Блокада на Душан Лопар и 17:18. Страхотна игра на Теодор Салпаров в защита даде възможност на Хебър да поведе с 20:18. Две поредни точки за домакините и 20:20. Джулио Саби атакува технично от зона 2 за 2172- за Хебър. Брутална атака в третия метър на Калоян Балабанов - 22:22. Матей Михайлович атакува в аут - 22:23. Блокаут на Аксел Трухчев - 23:23. Акопо Масари изведе Хебър напред до 25:24. Перфектна комбинация Иван Станев - Душан Лопар - 25:25. Единичен блок на Душан Лопар срещу атака на Якопо  Масари и бургазлии поведоха с 26:25. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Джулио Саби атакува над тройна блокада за 26:26. Тодор Алексиев атакува изключително технично и 27:26 за тима от Пазарджик. Блокада на Джулио Саби спря атака на Калоян Балабанов и Хебър спечели третата част с 28:26.

Ас на Джулио Саби изведе Хебър напред с 5:2 в началото на 4-ия гейм. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по правата от зона 4 за 6:2. Матей Михайлович атакува по блокадата и 6:7. Блокада на Аксел Трухчев спря атака на Джулио Саби и равенство при 7:7. Блокада на Александер Туш спря атака на Калоян Балабанов и 10:7 за шампионите. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Контраатака на Душан Лопар направи разликата само 1 точка при 10:11. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Нефтохимик поведе с 13:12, след като бе отсъдена бъркана топка на Александер Туш. Ас на Якопо Масари и шампионите излязоха напред с 14:13. пайп на Аксел Трухчев излезе в аут - 14:15. Двойна блокада на Александер Туш и Виктор Йосифов и 18:15 за шампионите. Атанас Петров взе прекъсване за вицешампионите. Блокада на Виктор Йосифов спря атака на Калоян Балабанов - 19:15. Две поредни блокади за Нефтохимик и 17:19. Джулио Саби атакува над блокадата от зона 2 по диагонала за 20:17. Ас на Тодор Алексиев - 21:17. Николай Николов пусна топката технично в атака за 23:19. Матей Михайлович намали до 20:23. Шампионите стигнаха до мачбол при 24:20. Ас на Мариян Наков - 22:24. Камило Плачи взе прекъсване за гостите. Втори ас на Мариян Наков - 23:24. Трето пореден ас на Мариян Наков и равенство при 24:24. Мариян Наков сгреши пир 4-ото си поредно изпълнение на начален удар и 25:24 за Хебър. Матей Михайлович атакува мощно от зона 2 за 25:25. Ас на Матей Михайлович и геймбол за домакините при 26:25. Тодор Алексиев промуши топката между блокадата за 26:26. Джулио Саби би сервис в аут - 27:26 за бургазлии. Аксел Трухчев атакува мощно по диагонала от зона 4 по диагонала за 28:27. Джулио Саби пристъпи линията за атака от втора линия и Нефтохимик спечели 4-ата част с 29:27.

Тайбрекът започна с ас на Якопо Масари - 1:0. Мощна контраатака на Джулио Саби и 2:0. Шампионите дръпнаха с 3:0. Илия Петков би сервис в мрежата - 4:2. Блокаут на Матей Михайлов изравни резултата при 4:4. Джулио Саби би сервис в аут - 5:5. Виктор Йосифов успя да промуши топката в блокадата и Хебър поведе със 7:5. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Якопо Масари атакува перфектно по диагонала от зона 4 за 8:6. Калоян Балабанов намали до 7:8. Ас на Калоян Балабанов и равенство при 8:8. Джулио Саби успя да атакува за 9:8. Аксел Трухчев пусна технично за 9:9. Блокада на Николай Николов спря атака на Аксел Трухчев. Матей Михайлович изравни резултат с мощна атака - 10:10. Блокада на Душан Лопар спря атака на Джулио Саби и 11:10 за Нефтохимик. Камило Плачи взе прекъсване за гостите. нова мощна атака на Матей Михайлович и 12710 за бургазлии.  Още една технична атака на Матей Михайлович и 13:10 за вицешампионите. Камило Плачи взе второто си прекъсване в тайбрека. Ас на Илия Петков и 12:13. Атанас Петров взе прекъсване за бургазлии. Аксел Трухчев изведе домакините до мачбол при 14:12. Шампионите успяха да изравнят при 14:14. Джулио Саби би сервис в аут и мачбол №3 за вицешампионите. Тодор Алексиев изравни  при 15:15. Матей Михайлович би сервис в мрежата - 16:16. Блокаут на Матей Михайлович и 17:16. Якопо Масари изравни при 17:17. Матей Михайлович с нова атака за 18:17. Ас на Красимир Георгиев донесе успеха на Нефтохимик в тайбрека с 19:17 и в мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен за Нефтохимик стана  Матей Михайлович с 26 точки (2 аса).

Със 17 точки завърши Калоян Балабанов (1 ас, 3 блокади).

16 точки реализира Аксел Трухчев (2 блокади).

За Хебър Джулио Саби бе над всички с 32 точки (2 аса, 4 блокади).

Финал №1:
НЕФТОХМИК 2010 (БУРГАС) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:2 (20:25, 31:29, 26:28, 29:27, 19:17)
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 1, Матей Михайлович 26, Аксел Трухчев 16, Калоян Балабанов 17, Душан Лопар 10, Красимир Георгиев 7 - Симеон Добрев-либеро (Тодор Димитров, Ивайло Лалов-либеро, Петър Бъчваров, Мариян Наков 3, Любослав Телкийски)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
Треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ
ХЕБЪР: Александър Туш 1, Джулио Саби 32, Тодор Алексиев 21, Якопо Масари 15, Николай Николов 10, Виктор Йосифов 13 - Теодор Салпаров-либеро (Илия Петков 3, Добромир Димитров, Трифон Лапков, Петър Каракашев)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
Треньор: МАРТИН БЛАНКО КОСТА