Бостън е на крачка от втория кръг на плейофите

Поставеният под №1 в плейофите Бостън е на крачка от класиране за втората фаза на директните елиминации в НХЛ след победата му днес с 6:2 срещу Флорида.

Пантерите бяха домакини на четвъртия двубой от серията, но нямаха никакъв шанс срещу най-добрия отбор в редовния сезон. Тайлър Хол се отличи с два гола и две подавания в Сънрайз, а вратарят Линус Улмарк спаси 41 изстрела. Джак де Бръск добави още два гола за носителите на “Президентс Трофи”.

Домакините отправиха първите 10 удара в мача, но Брад Маршан даде преднина на Бостън в 9:45 минута на срещата. Гостите водеха инициативата в първите две части, като Тайлър Бертуци направи 3:1 в началото на третия период. Де Бръск покачи на 4:2 по-малко от две минути след като домакините пак съкратиха пасива си, този пък чрез Сам Бенет, а в последните три минути дойдоха и двата гола на Тайлър Хол.