Драматична победа за Балкан -2

Балкан -2 записа драматична победа срещу Фаб Файв със 79:75 в първия си мач от четвъртфиналите в регион Запад, който се проведе в зала "Триадица" в София.

Отборът от Ботевград пропиля 24 от 25 точки аванс, който имаше, но все пак измъкна успеха. След сравнително равностойно начало „зелените“ взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 23:14. Те се възползваха от многото грешки на съперника си и от това, че той не вкара нито една тройка за първото полувреме, след което дръпнаха с 48:27. Ключова роля имаше Александър Гавалюгов с 21 точки до момента, докато за домакините единствено Мартин Горунов и Георги Кръстев имаха кошове от игра. Въпреки слабото първо полувреме, Фаб Файв излезе преобразен след паузата и преди решителната четвърт намали изоставането си на 49:63. Подемът в играта на тима продължи и през заключителната четвърт, а 33 секунди преди края той се доближи само на точка, преди кош на Михаил Гавазов да даде отново 3 аванс за отбора му. До края играта се накъса от изпълнение на наказателни удари, при които гостите показаха по-здрави нерви и спечелиха.

Най-резултатен за победителите бе Александър Гавалюгов с 24 точки и 9 асистенции. Стефан Михайлов реализира 18 точки, с 15 и 9 борби е Михаил Гавазов, а 10 вкара Кристиян Василев.

За Фаб Файв над всички бе Мартин Горунов с 28 точки и 18 борби, Георги Митровски се отчете с 20 точки и 8 борби, а Георги Кръстев записа 12 точки и 9 борби.