Валенсия съхрани надеждите си за оцеляване след победа над Елче

Валенсия направи важна крачка в борбата си за оцеляване и победи с 2:0 почти сигурния изпадащ Елче в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за валенсианците паднаха още през първото полувреме и бяха дело на Самуел Лино (19’) и Гонсало Верду (42’, автогол).

“Прилепите” започнаха добре от първата минута на двубоя очевидно с ясната идея, че се нуждаят от победата. Те създадоха първото си положение още в шестата минута, когато Нико засече центриране, но кълбото срещна горната греда. Футболистите на Рубен Бараха излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато силно изритване от фал от страна на вратаря Георги Мамардашвили бе спечелено пред наказателното поле от Единсон Кавани, топката отиде в Самуел Лино и той се разписа за 1:0. В рамките на следващите няколко минути гостите пропуснаха още две отлични положения чрез голмайстора Самуел Лино, който веднъж стреля покрай вратата, а вторият му опит бе спасен.

Второто попадение за Валенсия няколко минути преди края на първата част, когато добър пробив отляво на Хосе Гая завърши с центриране успоредно на голлинията, където дебнеше Единсон Кавани, а в желанието си да го изпревари Хосе Варду прати топката в собствената си мрежа.

Второто полувреме не предложи особено много емоции на феновете. Играчите на Валенсия не успяха да създадат нещо по-сериозно пред вратата на Елче и по-скоро искаха да чуят последния съдийски сигнал, за да прибавят трите точки към своя актив. С тази победа “прилепите” продължават да са в опасната зона, но се изравниха по точки с Алмерия, които са точно над чертата. Елче пък са твърдо на последната позиция в класирането с едва 13 точки и са почти сигурен изпадащ.

Снимки: Gettyimages