Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Жирона направи нова крачка към спасението и нямаше проблеми срещу последния

Жирона постигна победа с 2:0 в двубоя си от 29-ия кръг на Ла Лига срещу Елче. Попаденията за домакините паднаха в двете полувремена и бяха дело на Валентин Кастейянос (45’) и Ориол Ромеул. Това бе нов отличен резултат за играчите на Мичел, след като само преди няколко дни те завършиха наравно срещу Барселона на “Камп Ноу”.

Гостите от Елче започнаха по-добре срещата и в изглеждаха доста по-остри в първите минути. Точно след изтичането на четвърт час пред тях се отвори отлична възможност да поведат в резултата, но Пауло Газанига се намеси добре след удар на футболист в бяло.

Домакините все пак вдигнаха оборотите в последните десетина минути и стигнаха до преднина в самия край на първата част, след като Валентин Касейянос засече с глава центриране на Тони Суарес от левия фланг.

Може да се каже, че двете полувремена си приличаха по начина на своето развитие, след като и през втората част отново по инициативни в началото бяха футболистите на Себастиан Бекасесе, но отново не успяха да се възползват от това свое преимуществто.

Играчите на Жирона сложиха точка на спора с втори гол двайсет минути преди края, когато след лошо изчистваме до топката достигна Ориол Ромелу и с плътен удар извън наказателното поле се разписа за 2:0. Госите от Елче завършиха мача с човек по-малко, след като в добавеното време пък появилият се като резерва малко по-рано Есикиел Понсе получи червен картон, след като стъпи на прасеца на противников бранител.

С тази победа Жирона до голяма степен си гарантира оставането в Ла Лига, тъй като играчите на Мичел заемат деветото място в подреждането с 38 точки. Елче пък неспасяемо се е устремил към долното ниво на футбола в Испания и твърдо заема последното място в класирането с едва 13 точки.

Снимки: Gettyimages