Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Лестър изплува след безценен обрат срещу Уулвърхамптън

Лестър постигна много важна победа в битката за оцеляване и се изкачи на зоната на изпадащите, след като изкова домакински обрат с 2:1 срещу Уулвърхамтпън в двубой от 32-рия кръг на Премиър лийг. Матеус Куня (13') изведе „вълците“ напред, но Келечи Ихеаначо (37'-д) изравни от дузпа, а Тимоти Кастан (75') донесе първата домакинска победа на „лисиците“ при Дийн Смит.

Голямата новина в състава на Лестър бе, че Джеймс Мадисън не бе групата. Иначе Дийн Смит бе направил общо четири промени от мача с Манчестър Сити. Сумаре, Тете, Ихеаначо и Дака стартираха. Лопетеги пък заложи на същия състав, който започна и при победата над Брентфорд. Това означаваше, че Рубен Невеш, който бе наказан в предишната среща, остана на пейката за началото.

Куня даде аванс на гостите още в 13-ата минута. Тилеманс сгреши, позволявайки на Лемина да му отнеме топката пред наказателното поле. Кълбото стигна до бразилеца, който направи няколко крачки напред и стреля от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на вратата. „Вълците“ продължиха да бъдат опасни в атака, но Куня и Доусън пропуснаха добри възможности да увеличат преднината на гостите.

В 34-тата минута Лестър получи дузпа, след като Са фаулира Варди в наказателното поле. Ихеаначо реализира наказателния удар за 1:1. До почивката „лисиците“ пропуснаха да направят пълен обрат, Са обаче спаси опасен шут от границата на наказателното поле на Ихеаначо.

След почивката и Дака и Союнджу пропуснаха добри възможности, но все пак Лестър се добра до обрата ¼ час преди края, когато Кристиансен проби отляво, след което намери Кастан, който стреля в ъгъла за 2:1.

Снимки: Imago