Аугсбург отново не спечели и допусна изравняване в мача с Щутгарт

Аугсбург и Щутгарт не се победиха и завършиха 1:1 в мач от 29-тия кръг на Бундеслигата. Дион Дрена Бельо откри за домакините в 8-ата минута, а за "швабите" изравни Ватару Ендо в 79-ата минута.

Домакините поведоха рано-рано, след като Арне Майер центрира чудесно и Дион Дрена Бельо заби мощно с глава за 1:0 в 8-ата минута. Домакините обаче така и не успяха да капитализират ранното си попадение и не създаваха кой знае какви други положения за гол.

Щутгарт бе по-добрият отбор през втората част и в крайна сметка логичното се случи в 79-ата минута. След центриране от пряк свободен удар Ватару Ендо стреля от близост, стражът на Аугсбург Томаш Кубек успя да избие, но японецът бе най-съобразителен при добавката и успя да изравни за 1:1. До края на срещата нито един от двата отбора не съумя да отбележи решителен гол и мачът завърши при този резултат.

С равенството Аугсбург записа шести пореден мач без победа в Бундеслигата, като е на 13-ата позиция с 30 точки. Щутгарт пък вече в три последователни срещи е без загуба и се намира на опасната 16-а позиция, с 5 пункта по-малко от днешния си съперник.

Снимки: Imago