Клоп: Не мога да гарантирам резултати, но трябва да гарантирам определено ниво

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп призна, че не може до края на сезона да гарантира резултати, подобни на този в двубоя срещу Лийдс (6:1), но трябва да направи така, че отборът му да играе на определено ниво и във всеки един от оставащите си срещи да следва изготвения план от първата до последната минута. Утре мърсисайдци приемат борещия си за оцеляване Нотингам Форест, а четири от следващите пет двубоя на „червените“ са на „Анфийлд“. Това дава шанс на феновете да са оптимисти, че при добра серия в тези срещи Ливърпул може да се завърне в битката за топ 4. Клоп обаче не мисли за поредицата от мачове, а единствено за предстоящия сблъсък с бившия европейски шампион.

„Сезонът досега е много странен и противоречив. Постигнахме някои от най-изразителните победи в клубната история. След мача с Лийдс казах, че това бе най-добрият ни двубой през тази кампания. Първото полувреме не беше зрелищно, но беше много спокойно и убедително. През второто полувреме вдигнахме нивото и отбелязахме сензационни голове. Не мога да гарантирам никакъв конкретен резултат, но трябва да гарантираме определено ниво на представяне. Това трябва да направим. Дори и да не можем да отбелязваме ранни голове, трябва докрай да се придържаме към плана, който имаме, и да играем по начина, по който искаме. В мача срещу Лийдс през цялото време виждах как нашият план се изпълняваше. Трябва да го направим отново. Четири от следващите пет мача са домакински за нас. Аз обаче се интересувам само от предстоящия. Единственият ни шанс е да печелим мачовете си.

На която и позиция да играе, Трент е суперважен за нас. Тази роля, в която е изнесен по-напред, му приляга много добре. Предизвикателството обаче е за останалите играчи, които трябва да покриват зоната, когато той загуби топката. Когато обаче играе там, не губим много топката. Той може да играе по различен начин.

Трябва да покажем цялото уважение, което имаме към Нотингам Форест. Те са в трудна ситуация и се борят за живота си. Всяка точка, която могат да спечелят, е от огромна важност за тях.

За съжаление, Фирмино получи мускулна контузия. Ще видим колко време ще му е нужно. Не е толкова сериозно, но определено е аут за утре. Следващата седмица имаме още два мача и бих казал, че е невъзможно да играе и в тях. След това ще видим", заяви Клоп по време на днешната си пресконференция.

Снимки: Imago