Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Базел шокира Ница след продължения

Базел стана последният отбор, който намери място на 1/2-финалите в Лигата на конференциите. Швейцарският гранд се превръща в една от приятните изненади на турнира, след като успя да отстрани един от силните отбори в лицето на Ница. Това се случи по доста драматичен начин, след успех с 2:1 в реванша във Франция след продължения.

Домакините рано взеха преднина в мача с попадения на Гаетан Лаборд, който се възползва от асистенция на Аарън Рамзи и прати топката в мрежата за 1:0 още в 9-ата минута.

Домакините обаче така и не успяха да добавят втори гол на сметката си, с който да си подпечатат успеха и бяха наказани малко преди края на мача. В 86-ата минута Жан-Кевин Огюстен бе изведен в наказателното поле и без забавяне вкара за 1:1.

Гостите можеха да спечелят в добавеното време, но изстрел на Зеки Амдуни се отби от гредата. Така мача отиде в продължения, след като в първия двубой също нямаше победител - 2:2.

В 98-ата минута Базел заби втори гол. Дариан Мал с елегантен прехвърлящ пас намери Касим Адамс на стрелкова позиция, а той не сбърка за 1:2.

Ница се хвърли в търсене на изравняването и бе близо в 108-ата минута, но изстрел на Билал Брахими срещна напречната греда.

В крайна сметка Базел изтръгна победата и ще играе на 1/2-финал. Там швейцарците ще имат за съперник тима на Фиорентина.