Иняки Уилямс донесе радост за Атлетик в баското дерби

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 2:0 над Реал Сосиедад на „Сан Мамес“ в баското дерби от 29-ия кръг на Ла Лига.

В герой за „лъвовете“ се превърна капитанът им в днешния двубой Иняки Уилямс, който реализира и двете попадения. Така нападателят се превърна в първия играч на тима с два гола в шампионатно издание на дербито от 2012 година насам, когато това постигна Маркел Сусаета. Той се разписа първо в 33-тата минута след центриране от корнер, а в 70-ата получи дълъг пас от Раул Гарсия, след което нахлу в наказателното поле и оформи крайния резултат с мощен шут.

Атлетик Билбао се движи на седмата позиция в класирането с актив от 43 точки, а Реал Сосиедад остава четвърти с 51 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages