Кадис се справи с девет от Бетис

Кадис постигна важна победа с 2:0 при гостуването си на останалия с девет човека отбор на Бетис и направи сериозна крачка към оцеляването си в Примера дивисион. След тази среща от 28-ия кръг андалусийци вече имат 31 точки и се изкачиха чак на 14-о място, дърпайки с 4 пункта пред първия застрашен Еспаньол. Бетис остава на 6-о място с 45 точки.

Срещата се разви лошо за Бетис, който остана с 10 човека още в 36-ата минута, когато от игра беше отстранен Серхио Каналес. Първият удар за домакините дойде заради поваляне на откъсващия се сам срещу вратата Рубен Собрино. Реално това беше и първата по-стойностна атака на гостите, но тя им донесе числено предимство. Те изчакаха спокойно началото на второто полувреме, където Кадис нанесе своя удар в рамките на 6 минути. Рубен Алкарас откри резултата в 53-ата минута от дузпа, след като Хуан Миранда игра с ръка в наказателното поле. Съдията можеше да вдигне и червен картон, но показа само жълт на бранителя на домакините.

В 59-ата Кристофър де ла Флор удвои преднината на гостите, след като беше изведен сам срещу вратаря на домакините Руи Силва от Тео Бонгонда, преодоля го и търколи топката в мрежата. Само 110 секунди по-късно съдията Гийермо Куадра вдигна червен картон на още един от тима на Бетис - Айтор Гарсия, който удари с юмрук в лицето на Рафаел Хименес-Фали от гостите.

Снимки: Imago