ЦСКА - София нямаше проблеми на "Овча купел", топ съдия отмени автогол заради засада

ЦСКА - София си върна преднината от четирите точки на върха пред Лудогорец, след като спечели с 2:0 гостуването си на Славия в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Мено Кох откри резултата в 62-ата минута, а в 67-ата Дюкенс Назон удвои.

28 Славия - ЦСКА-София

Срещата ще се започни с решението на главния съдия Станислав Тодоров да отмени през първата част автогол на Кох заради засада, а през второто полувреме реферите не зачетоха и попадение на Назон.

Иначе в 11-ката на "белите" липсваше вратарят Светослав Вуцов, който остана на пейката за сметка на 47-годишния Георги Петков.

В състава на "червените" пък имаше доста промени в сравнение с двубоя за Купата срещу Черно море. Капитанът Матей и Петров останаха на пейката за сметка на Кох и Махмутович. Сред резервите бе и Линдест вместо Шопов. Нямаше ги още Гарсес и Марселино, а на техните места започнаха Жеферсон и Чарлс.

През първия четвърт час двата отбора заложиха на битка в центъра на терена, но тези действия накъсаха играта и головите положения липсваха.

В 30-ата минута гостите извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Вион влезе Гарсес. Пет минути по-късно Иванов отправи първия изстрел в мача, който рикошира в тялото на Кох и топката се озова в мрежата на "червените". Страничният рефер вдигна засада, мислейки, че топката се е отбила в намиращия се в засада Ахмедов. ВАР арбитърът Ивелин Занев обаче повика главния съдия Станислав Тодоров, за да поправи грешката, но той изненадващо взе решение да не признае попадението. Тодоров обясни на футболистите на Славия, че Ахмедов е влияел на видимостта на Бусато, но от ТВ повторенията се видя, че това не е така.

В даденото от рефера продължение на първата част и пред гостите се откри добра възможност да реализират. Махмутович шутира след разбъркване, но той попадна в купа от играчи пред него и в крайна сметка Томбак изчисти. Малко по-късно нов шут, този път на Хайнц, излезе над вратата.

Второто полувреме започна с натиск на "червените" и още в началото се виждаше, че голът е въпрос на време. В 51-ата минута опасен удар на Гарсес профуча покрай лявата греда. Четири минути по-късно Назон се откъсна сам срещу Петков и реализира, но и това попадение бе отменено със спорна засада.

Все пак ЦСКА - София поведе в резултата малко по-късно. Това стана чрез Кох в 62-ата минута, когато централният защитник на "червените" засече центриране от корнер в малкото наказателно поле с глава.

Всичко в срещата приключи с втори гол за гостите в 67-ата минута. Хайнц изведе Назон след скоростна атака и таранът нямаше проблем да вкара от упор за 2:0.

В 82-ата минута резервата Николов можеше да върне едно попадение, но съдията реши да спре устрема на нападателя отсъждайки нарушение в атака, макар че такова не се видя.

От своя страна футболистите на Саша Илич имаха още няколко възможности, една от които се откри пред Морено, но атрактивният му изстрел с пета излезе покрай дясната греда.

СЛАВИЯ - ЦСКА - СОФИЯ 0:2

0:1 Мено Кох 62
0:2 Дюкенс Назон 67

СЛАВИЯ: 1. Петков, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Гасама, 4. Соарес, 5. Йеленкович, 19. Нгуен До, 33. Иванов, 8. Стоев, 88. Тасев, 9. Ахмедов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 4. Кох, 22. Махмутович, 21. Юга, 5. Де Нойер, 15. Вион, 8. Шопов, 3. Жеферсон, 14. Хайнц, 17. Чарлс, 9. Назон

Снимки: Борислав Цветанов