Лил се провали срещу Анже

Последният в класирането на френската Лига 1 - Анже, шокира устременият към Европа отбор на Лил, побеждавайки го с минималното 1:0 в домакинството си от 30 кръг на шампионата.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

След поражението Лил остана на пет точки зад четвъртия Монако, който има и мач по-малко. Анже пък продължава да е на дъното в класирането и по всичко личи, че няма да се спаси от изпадане, но след днешния успех отборът със сигурност ще напусне френския елит с високо вдигната глава.

Иначе в мача Лил бе по-добрият отбор, но не успя да реализира положенията си. Така се стигна логично до 84-ата минута и Халид Шабанович от Анже приложи старото правило “ако не вкараш ще ти вкарат”. Домакините откриха резултата, а техните съперници нямаха сили след това да изравнят и в крайна сметка загубиха.

В следващия кръг Лил приема Монпелие, докато Анже ще гостува на Клермон.