Ранна дузпа вкара Рома в топ 3 на Серия “А”

Отборът на Рома записа важна победа с 1:0 при гостуването си на Торино от 29-ия кръг на Серия "А", с което влезе в топ 3 на класирането.

Единственото попадение в двубоя дойде още в 8-ата минута, когато Пауло Дибала се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Пер Шуурс. Това беше и единственият точен удар за първата част, която протече при много спокойно темпо. Второто полувреме също не изобилстваше от голови положения, като само изстрелът с глава на Алексей Миранчук в 49-ата минута беше точен, но Руи Патрисио успя да го отрази.

С този минимален успех Рома събра 53 точки и така се настани на третата позиция в подреждането, задминавайки Милан (52 т.) и Интер (51 т.). Торино не успя да постигне победа в трети пореден мач и така остава на 11-ото място с 38 пункта.

Снимки: Imago