Исак поведе Нюкасъл към безценен обрат и пета поредна победа

Нюкасъл постигна петата си поредна победа в Премиър лийг, благодарение на която си върна трето място във временното класиране, след като надделя с 2:1 над Брентфорд като гост. Домакините играха по-добре през първата част и взеха аванс след гол от дузпа на Айвън Тони в самия край. Нападателят на „пчеличките“ пропусна още един 11-метров наказателен удар, а друго негово попадение бе отменено заради засада. След почивката Нюкасъл се преобрази и стигна до пълен обрат след автогол на Давид Рая (54') и страхотно изпълнение на Александър Исак (61').

Томас Франк бе направил три промени от мача с Манчестър Юнайтед. Хики, Дасилва и Шейд стартираха за лондончани.

Александър Исак бе предпочетен пред Калъм Уилсън за върха на атаката на Нюкасъл. Джо Уилок също бе титуляр, но Сен-Масимен изобщо не бе в групата.

Брентфорд започна доста добре двубоя и в осмата минута домакините стигнаха до гол. Ник Поуп изби удар на Понтус Янсен с глава, но Айвън Тони направи добавката отблизо. След намесата на ВАР обаче попадението бе отменено заради тънка засада на нападателя, който със съвсем малко бе зад Фабиан Шер.

В 14-ата минута удар с глава на Янсен премина на сантиметри над напречната греда. В 27-ата минута Брентфорд получи дузпа, след като Ботман фаулира Шейд в наказателното поле. Ник Поуп обаче спаси удара от бялата точка на Айвън Тони, като това бе първа пропусната дузпа след 24 успешни такива.

Четири минути преди почивката домакините получиха втора дузпа, след като Исак вдигна високо крак и ритна в наказателното поле Хенри, който бе на път да засече центриране от корнер. Този път Тони бе точен и даде заслужен аванс на лондончани.

Нюкасъл обаче бързи обърна нещата в своя полза след почивката. В 54-тата минута Дави Рая си отбеляза автогол, след като отклони в собствената си врата центриране на Жоелинтон. В 61-вата Александър Исак направи пълен обрат след страхотен удар от границата на наказателното поле.

„Свраките“ играеха доста по-добре през второто полувреме и можеха да стигнат до още голове, но попадение на Калъм Уилсън бе отменено заради игра с ръка.

Снимки: Imago