Драма от 5 части в Бургас! ЦСКА изтръгна успех над Дея и е на полуфинал срещу Нефтохимик

Волейболистите на ЦСКА изтръгнаха сладка и ценна победа над Дея спорт (Бургас) с 3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:17, 20:18) в третата решаваща среща от 1/4-финалните плейофи в efbet Супер Волей.

Така ЦСКА с ще се класира на полуфинал с 2-1 победи в серията. На полуфинал "червените" ще срещнат Нефтохимик 2010 (Бургас), който спечели редовния сезон.

Възпитаниците на Александър Попов стигнаха до успеха, след като успяха да спечелят мачбол №7.

Волейболистите на ЦСКА няма да могат да играят домакинските си двубои от полуфиналите срещу Нефтохимик в собствената си зала "Васил Симов", която не отговаря на критериите на НВЛ за полуфинал.

Александър Попов: Никой не ни слагаше в сметките, адмирации за целия отбор

Началото на двубоя бе забавено, след като от Дея спорт не бяха платили глобите от предишните двубои на Георги Братоев и Валентин Братоев. Наложи се бургазлии да заплатят необходимите такси пред Националната волейболна лига, а след това решаващата среща започна с 20 минути по-късно.

Франческо Кадеду: Загубата във втория мач бе ключова за отпадането ни

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 3:2 след блокаут на Димитър Димитров. Отлична комбинация Георги Братоев - Стефан Чавдаров и равенство при 3:3. Единична блокада на Стефано Патриарка спря атака на Димитър Димитров за 4:4. Блокаут на Симеон Александров даде преднина от 2 точки на ЦСКА при 7:5. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Димитър Димитров атакува мощно от втора линия за 8:5. Димитър Димитров атакува по блокадата за 10:6. Ас на Владимир Станков и 11:6 за ЦСКА. Двоен блок спря атака на Тодор Вълчев - 13:7. Домакините намалиха резултата до 11:14. Александър Попов взе прекъсване за "червените". Николай Учиков атакува успешно от зона 4 за 13:16. Симеон Александров атакува успешно за 17:13. Тодор Вълчев атакува в аут и "червените" дръпнаха с 18:14. Самуил Вълчинов замени Тодор Вълчев. Иван Михал атакува в центъра за 22:18. Иван Михал хвана на блокада атака на Валентин Братоев - 23:18. Франческо Кадеду взе второто си прекъсване в първата част.  Единична блокада на Владимир Станков спря атака на Валентин Братоев и 24:19. Иван Михал блокира пайп на Самуил Вълчинов и ЦСКА спечели първата част с 25:19.

Втората част започна равностойно. Равенството се запази до 4:4. Атака по правата от зона 2 на Димитър Димитров даде преднина на ЦСКА от 6:5. Волейболистите на Дея поведоха с 8:6. Димитър Димитров атакува по блокадата за равенство 10:10. Блокаут на Тодор Вълчев и 11:10 за Дея. Атака на Тодор Вълчев направи резултата 12:10. "Червените" пак излязоха напред при 14:13. Валентин Братоев атакува успешно за 14:14. Иван Михал атакува в центъра за 16:15. При 18:18  Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Валентин Братоев атакува мощно от втора линия за 19:18. Двоен блок спря атака на Димитър Димитров - 20:18. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Денис Чавдаров атакува в центъра за 21:19. Единична блокада на Иван Михал намали разликата на 1 точка при 20:21. Още една блокада на Иван Михал спря атака на Николай Учиков за равенство при 21:21. Валентин Братоев атакува по блокадата за 22:21. Атака на Димитър Димитров от зона 2 - 22:22. Страхотен пайп на Тодор Вълчев и Дей стигна до геймбол при 24:22. Александър Попов взе второто си прекъсване във втората част. Димитър Димитров атакува по блокадата за 23:24. Франческо Кадеду също взе таймаут за Дея. Александър Симеонов атакува в мрежата и бургазлии спечелиха втората част с 25:23.

Успешна атака на Николай Учиков по правата от зона 2 даде преднина на Дея от 3:2 в началото на третата част. Добра реакция на Георги Братоев донесе точка на бургазлии за 5:4. Волейболистите на ЦСКА изравниха при 5:5. Димитър Дулчев атакува в аут и 6:5 за ЦСКА. Ас на Георги Братоев 7:6. Валентин Братоев отигра атака от зона 4 - 8:6. При 6:9 Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Валентин Братоев се справи отлично в атака за 10:7. Тодор Костов атакува в центъра, а ЦСКА намали до 9:11. Ас на Георги Братоев направи аванса на Дея 3 точки при 17:14. Александър Попов взе прекъсване за "червените".  Валентин Братоев атакува мощно от зона 4 по диагонала за 18:14. Делчо Раев замени Владимир Станков в състава на ЦСКА. Трети ас от началото на двубоя на Валентин Братоев и 20:15. 49-годишният капитан на ЦСКА Ивайло Стефанов се появи в игра. нов ас на Валентин Братоев - 21:15. Отлична комбинация Георги Братоев - Денис Чавдаров и 22:16. Пайп на Валентин Братоев извезе бургазлии до 24:17. Блокаут на Тодор Вълчев донесе успеха на Дея в третата част с 25:17.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 2:0 в началото на 4-ия гейм. "Червените" поведоха с 6:2 след технична атака на Симеон Александров. ЦСКА поведе със 7:2, а Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Димитър Димитров направи 10:5 с технична атака. Трети ас в мача за Димитър Димитров - 14:9. Николай Учиков атакува в аут, а ЦСКА поведе с 18:12. Бургазлии намалиха до 16:20. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Валентин Братоев атакува в аут и 22:16 за ЦСКА. Единична блокада на Симеон Александров срещу атака на Димитър Дулчев и ЦСКА спечели 4-ата част с 25:17.

война блокада на ЦСКА спря атака на Валентин Братоев, а ЦСКА поведе с 2:0. Ас на Димитър Димитров и 3:0 за "червените". Контраатака на Иван Михал направи резултата 4:0. "Червените" поведоха с 5:0. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Две поредни успешни атаки на Димитър Димитров и 7:1. Иван Михал с пореден блок направи резултата 8:3 в полза на ЦСКА. "Червените" поведоха с 9:3 след ас на Иван Михал. Ас на Валентин Братоев, 5-и в мача, и 6:9. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Пореден ас на Валентин Братоев и 7:9. ЦСКА поведе с 10:7 след начален удар в аут на Валентин Братоев. Николай Учиков намали до 8:10 с атака по блокадата. Димитър Василев би сервис в аут - 9:11. Блестяща атака на Тодор Вълчев от зона 4 по диагонала - 10:11. Блокаут на Димитър Димитров и 12:10 за "червените". Стефан Чавдаров атакува в центъра за 11:12. Димитър Димитров се пребори успешно за трудна топка в атака - 13:11. При 13:12 Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. "Червените" стигнаха до мачбол при 14:12. Валентин Братоев намали до 13:14. Валентин Братоев атакува по блокадата и изравни при 14:14. Димитър Димитров изведе "червените" до мачбол №3 при 15:14. Технично отиграване на Николай Учиков - 15:15. Блокаут на Димитър Димитров и 16:15 за гостите. Николай Учиков атакува успешно за 16:16. Димитър Димитров изведе "червените" до мачбол №5 при 17:16. Николай Учиков се справи с тройна блокада - 17:17. Димитър Димитров игра с блокадата за 19:18. Троен блок спря атака на Валентин Братоев и ЦСКА спечели тайбрека с 20:18.

Нов невероятен мач за ЦСКА изигра диагоналът Димитър Димитров, който заби фантастичните 36 точки (5 аса!, 3 блока и 47% успеваемост в атака - +21) за победата. Центърът Иван Михал добави още 16 точки (9 блока!, 1 ас и 75% успеваемост в атака - +15) за успеха.

От друга страна Валентин Братоев реализира 24 точки (6 аса!, 1 блок, 43% успеваемост в атака и 60% позитивно посрещане - +7) за домакините от Дея спорт. Тодор Вълчев (2 блока, 1 ас, 52% успеваемост в атака и 31% позитивно посрещане - +8) и Николай Учиков (41% успеваемост в атака - +8) се отчетоха съответно с 19 и 15 точки, но и това не беше достатъчно за победата.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ЦСКА 2:3 (19:25, 24:21, 25:17, 17:25, 18:20)
ДЕЯ: Георги Братоев 3, Николай Учиков 15, Тодор Вълчев 19, Валентин Братоев 24, Стефано Патриарка 3, Стефан Чавдаров 9 - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов 3, Иван Дунков-либеро, Денис Чавдаров 10, Димитър Василев, Димитър Дулчев 1)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ
ЦСКА: Владимир Станков 3, Димитър Димтров 36, Симеон Александров 11, Александър Симеонов 5, Тодор Костов 9, Иван Михал 16 - Добромир Иванов-либеро (Делчо Раев 3, Валентин Пейчев-либеро, Ивайло Стефанов, Красимир Митев)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ