Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Късен гол и помощ от ВАР класираха Тулуза на финал за Купата на Франция

Тулуза е вторият финалист в турнира за Купата на Франция този сезон. "Виолетовите" спечелиха драматично гостуването си на Анеси от 1/2-финала с 2:1 и по този начин си уредиха среща с Нант в битката за трофея.

Тулуза поведе в резултата в 36-ата минута чрез Закария Абухлал, но в 45-ата минута Анеси си спечели дузпа, а Алекси Босети отбеляза наказателния удар за 1:1.

В края на втората част гостите успяха да стигнат до втори гол в 85-ата минута чрез Фарес Шаиби и вече се виждаха като победители.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

Драмата обаче настъпи в добавеното време, когато Анеси вкара втори гол чрез Моис Саи Дион и можеше да прати мача в продължения, но тогава се намеси ВАР, който показа, че в ситуацията има засада и попадението бе отменено.

Така Тулуза удържа победата и ликува, след като клубът достигна едва за втори път в историята си до финал за Купата на Франция. Отборът вдигна трофея през далечната 1957 година, когато побеждава Анже в луд мач, завършил 6:3.