Лил не сбърка при гостуването си на Тулуза

Лил се наложи при гостуването си на Тулуза в Лига 1 Лил спечели с 2:0 като гост срещу Тулуза в ранния съботен двубой от 28-ия кръг в Лига 1. В 34-ата минута шут на Тийс Далинга срещна гредата на вратата на гостите. Първият гол в мача беше реализиран от Алекссандро с глава след изпълнение на ъглов удар четири минути преди изтичане на редовното време.

В 11-ата минута на даденото от съдията Хаким Бен Ел Хадж продължение Мохамед Байо оформи крайното 2:0.

"Песовете" които нямат поражение в четири поредни двубоя от първенството, се намират на пето място в класирането с актив от 49 точки. Тулуза заема 11-та позиция в шампионата на Франция

По-късно тази вечер Ланс приема Анже. В неделя шампионът Пари Сен Жермен е домакин на Рен, докато Олимпик Марсилия гостува на Реймс.