Политехника се наложи над Спортист Своге

Политехника надви Спортист Своге с 90:81 в мач от регион Запад, който се проведе в зала „Триадица“ в София. Двубоят бе последен за гостите в редовния сезон, които обаче нямаше как да бъдат изместени от втората позиция. Победителите пък са шести при оставащ още един мач за тях.

Срещата започна много оспорвано, но след серия от 12:0 малко преди края на първата част, столичният тим поведе с 21:18. Двата отбора многократно си разменяха водачеството, а на почивката баскетболистите на Емил Горанов бяха напред с 49:43. След паузата обаче Политехника взе инициативата и след много силна трета част обърна за 67:60. До края играта продължи кош за кош, като отборът на Ивайло Константинов поддържаше аванс и спечели.

Най-резултатни за победителите с по 19 точки бяха Омар Ел-Аюби (12 борби) и Мартин Петров (8 борби). Ивайло Константинов има 15 точки и 10 асистенции, а с 10 е Стефан Георгиев.

За Спортист Иван Ценов се отчете с 19 точки и 9 борби. По 14 реализираха Драгомир Павлов и Джими Хънт, 13 имат Герасим Николов и Симеон Ценов (14 борби).