Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Пропадането на Лестър продължи и без Брендън Роджърс

Ръководството на Лестър уволни Брендън Роджърс с идея отборът да се спаси от изпадане, но на този етап това не помага на отбора. "Лисиците" загубиха с 1:2 домакинството си на Астън Вила и останаха в зоната на изпадащите. За тях това е седма загуба в последните им осем мача във всички турнири. Вила пък записа четвърти успех в последните си пет мача и е на 6 точки от топ 4.

Оли Уоткинс откри резултата в своя мач номер 100 във Висшата лига. Той даде преднина на бирмингамци в средата на първото полувреме, след като бе изведен от Буендия. Харви Барнс изравни в 34-ата минута след пробив отляво. Кийрън Дюсбъри-Хол получи втори жълт картон в 70-ата минута и това наклони везните в полза на гостите. Те се възползваха и три минути преди края стигнаха до победен гол, дело на резервата Бертранд Траоре. В добавеното време на двубоя Лестър получи дузпа, но след разглеждане на монитор съдията Греъм Скот я отмени.

Драматичната загуба може да направи атмосферата в клуба още по-неприятна, тъй като изпадането е напълно реалистичен вариант. "Лисиците", които преди седем години бяха шампиони, държат съдбата в ръцете си. На тях им остават девет мача, а пет от тях са срещу отбори, които се намират близо до дъното.

Снимки: Imago