Левски допусна поражение от Марица в контрола на "Герена"

Отборът на Левски допусна поражение с 1:2 от Марица (Пловдив) в контролна среща, която се проведе на терен №2 на "Герена". Гостите откриха резултата в 63-ата минута, когато се разписа Соломон Джеймс. Пет минути по-късно Марин Петков изравни, а победата за "пиратите" донесе Олджай Алиев четири минути преди края на срещата.

16 Левски - Марица (Пловдив)

През миналата седмица "сините" вече изиграха една контрола срещу Ботев (Враца), която бе спечелена с 2:0. Головете за столичани отбелязаха Асен Чандъров и Кристиан Димитров през втората част, а утре е последната проверка за футболистите на Станимир Стоилов срещу Витоша (Бистрица).

Левски удари Ботев (Враца) с два бързи гола в края на мача

Първият удар в контролата на "Герена" дойде в 13-ата минута, когато Пламен Андреев боксира топката, която бе засечена от Симеон Вешев, но опитът му премина далеч от целта.

В 17-ата минута Джавад Ел Джемили направи хубав пробив през центъра, след което пусна пас към Дейвид Михалев, който му върна кълбото в наказателното поле, а крилото на Левски отправи удар по земя, но Петър Начев с крак изби в корнер.

Малко по-късно юношите на "сините" направиха перфектна комбинация. Александър Божилов пусна пас към десния фланг за Дейвид Михалев, който проби и центрира по земя към точката на дузпата, където с едно докосване Антоан Стоянов шутира, но кълбото се отби в левия страничен стълб на вратата на "пиратите".

В 31-ата минута отново десният краен бранител на домакините бе много активен. Той достави ново подаване в наказателното поле, където Александър Божилов отправи изстрел с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

В 49-ата минута Джавад Ел Джемили стреля от близка дистанция, но атакуващият футболист на Левски не намери очертанията на вратата на Марица.

В 63-ата минута гостите от Пловдив стигнаха до първото попадение в проверката. Крайният бранител Соломон Джеймс получи подаване отляво в наказателното поле и нанесе силен удар под гредата, като не остави шансове на Иван Андонов.

Пет минути по-късно "сините" изравниха резултата. След центриране от корнер и сериозно разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Марин Петков, който прати кълбото в мрежата от близка дистанция.

В 86-ата минута футболистите на Николай Димитров стигнаха до второ попадение. Централният бранител на столичани Георги Коричков допусна груба грешка, която остави Олджай Алиев очи в очи срещу Иван Андонов. Футболистът в жълт екип майсторски се разписа, за да донесе победата на Марица в контролата на "Герена".

ЛЕВСКИ - МАРИЦА 1:2

0:1 Соломон Джеймс (63)
1:1 Марин Петков (68)
1:2 Олджай Алиев (86)

Стартови състави:

Левски: Пламен Андреев, 34. Александър Божилов, 23. Ноа Сонко Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 20. Асен Чандъров, 31. Дейвид Михалев, 30. Филип Кръстев, 71. Антоан Стоянов, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов

Марица: 30. Петър Начев, 10. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 28. Радослав Апостолов, 11. Илиян Йорданов, 7. Симеон Вешев, 21. Станислав Маламов, 15. Христиан Димитров, 90. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски

Снимки: Владимир Иванов