Черноморец най-сетне пречупи Левски и се намести в топ 3 на НБЛ

Отборът на Черноморец записа първата си победа над Левски през настоящия сезон. “Акулите” на Васил Евтимов взеха сладък реванш от “сините” за поражението си на полуфиналите в турнира за Купата на България, след като тази вечер се наложиха със 104:94 (26:17, 25:21, 29:33, 24:23) в много динамичен двубой в столичната зала “Триадица”, белязан от няколко ситуации.

21 НБЛ: Левски - Черноморец

Още в самото начало на дуела мачът беше прекъснат за около 12 минути, тъй като залата прокапа вследствие на силния дъжд, който се изля в столицата. С течение на сблъсъка мачът се изнерви и в началото на второто полувреме старши треньорът на домакините Димитър Ангелов бе дисквалифициран. Над всички в битката пък бе реализаторът на бургазлии Джордан Тъкър, който изригна с невероятните 41 точки при 18/21 стрелба от наказателната линия.

По този начин отборът на Черноморец увеличава серията си до 10 поредни победи, като бургаският тим вече заема третото място във временното класиране с баланс от 16 победи и 9 загуби. Левски пък остава на седмата позиция в таблицата с актив от 12 успеха и 12 поражения.

Симеон Лепичев добави още 22 точки и 6 борби за победителите. Макол Мойен се разписа с 12 точки и 6 борби, а Мунис Тута приключи срещата с 6 точки, 7 борби и 15 асистенции. Лидерът на тима Георги Боянов не отбеляза нито една точка, като за 30 минути на терена той стреля само веднъж от игра.

Вили Вуцов отново си навлече гнева на съдиите

Алън Арнел и Златин Георгиев финишираха с по 18 точки за Левски. Джон Флорвиъс реализира още 17 точки с 6 борби, Сергей Павлов прибави 16 точки и 8 овладени топки, Лъчезар Димитров отбеляза 13 точки и раздаде 6 асистенции от пейката, а Николай Михайлов записа 12 точки и 6 борби.

Снимки: Борислав Цветанов