Левски победи Балкан в ББЛ А група

Левски София 2022 победи Балкан -2 с 87:73 в среща от регион Запад на ББЛ А група. Двубоят се изигра в столичната „Овергаз Арена“, а след него „зелените“ паднаха до петата позиция във временното класиране мач преди края на редовния сезон.

Баскетболистите на Мирослав Ралчев поведоха с 6:0 на старта на срещата, но съперникът им отвърна с 11 безответни точки и след десет минути игра бе напред с 27:20. Подемът в играта на столичния тим продължи и през втория период и на почивката той водеше с 56:39.

След паузата играта бе доста по-равностойна. Преднината на Левски София 2022 за кратко достигна 17 точки и въпреки че гостите свалиха до 8, преди последната част разликата отново бе двуцифрена – 67:57. До края домакините поддържаха комфортен аванс и спечелиха. Ключова бе играта в подкошието, където победителите отбелязаха 44 точки срещу 14 за опонента си.

Кристиян Георгиев бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Ахилеас Зикас отбеляза 18 (5 тройки), с 15 е Асен Попов, а 14 и 12 борби има Мартин Димитров, а малко не достигна на Даниел Запрянов за трипъл-дабъл – 8 точки, 10 борби и 9 асистенции.

За Балкан -2 Александър Гавалюгов реализира 25 точки, с 14 и 7 борби е Михаил Гавазов, като и двамата вкараха по 4 тройки. Иво Корестилов добави 10 точки.