Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Интер също не успя да спре победната серия на Фиорентина

Отборът на Фиорентина записа осма поредна победа във всички турнири, след като спечели с 1:0 гостуването си на Интер от 28-ия кръг на Серия "А". Джакомо Бонавентура отбеляза единственото попадение в 53-тата минута. Така “виолетовите” надвиха този съперник за първи път от април 2017 г. насам, когато възтържествуваха в голово шоу с 5:4, а на “Джузепе Меаца” не бяха побеждавали миланския гранд от септември 2015 г., когато го направиха с 4:1. За “нерадзурите” пък това е десета шампионатна загуба през сезона.

Симоне Индзаги предприе четири промени в стартовия си състав след загубата с 0:1 в дербито с Ювентус. В защита се завърна Алесандро Бастони на мястото на Стефан де Фрай. В халфовата линия контузените Хакан Чалханоолу и Федерико Димарко бяха заменени съответно от Хенрих Мхитарян и Робин Госенс. Лаутаро Мартинес стартира на пейката и така тандемът в атака беше оформен от Ромелу Лукаку и Хоакин Кореа. Гостите бяха подредени в 4-2-3-1 с Артур Кабрал като централен нападател, а от по-задни позиции му помагаха Жонатан Иконе, Бонавентура и Рикардо Сапонара.

Гостите започнаха настървено и още в първите две минути пробваха два удара, като първият на Иконе беше блокиран за корнер, а вторият на Бонавентура излетя в аут. В деветата минута Госенс игра с глава при корнер, но прати топката над вратата. В 13-ата минута Кабрал направи опит за ножичен удар, който се оказа разочароващ, а секунди по-късно Андре Онана отрази воле на Гаетано Кастровили. В 21-вата минута Мхитарян предприе впечатляващ пробив по десния фланг и го завърши с удар, който беше избит от Пиетро Терачано. Арменецът направи добавка със задна ножица, но топката мина встрани от вратата. В 36-ата минута Лукас Мартинес Куарта стреля от воле, при което топката прелетя над вратата.

Втората част започна с удар от въздуха на Госенс, който не намери целта. Кастровили веднага отговори с шут, който също се оказа неточен. В 49-ата минута Бастони намери с пас Лукаку точно пред вратата, но нападателят някак си изкара топката в аут със своя опит за удар. Четири минути по-късно Кабрал стреля с глава при корнер, Онана изби топката, но Бонавентура беше точен с глава при добавката и така даде аванс на "виолетовите". В 58-ата минута пряк свободен удар на Марсело Брозович се спря в стената от играчи и последва опит на резервата Николо Барела да се разпише, но топката срещна напречната греда. В 62-рата минута Иконе нанесе удар по земя, който мина покрай вратата. Три минути след това Лукаку изведе Дензъл Дъмфрис, но Терачано излезе напред и спря изстрела на халф-бека. Секунди по-късно появилият се от пейката Лаутаро опита да си изпроси дузпа, но главният съдия остана непреклонен. В 74-тата минута резервата Раул Беланова стреля с глава, но Додо успя да го блокира, а Терачано след това изби топката с крак. В оставащото време гостите без проблеми задържаха крехкия си аванс.

Така Интер остана на третото място в класирането с 50 точки, но рискува да бъде задминат от градския си съперник Милан (48 т.) при победа на “росонерите” над лидера Наполи (71 т.) утре. Фиорентина пък се придвижи до осмата позиция с 40 спечелени пункта.

ИНТЕР - ФИОРЕНТИНА 0:1

0:1 Бонавентура (53')

Интер: Онана, Дармиан, Ачерби, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Мхитарян, Госенс, Лукаку, Кореа

Фиорентина: Терачано, Додо, Мартинес Куарта, Игор, Бираги, Кастровили, Мандрагора, Иконе, Бонавентура, Сапонара, Кабрал

Снимки: Imago