Уелингтън Финикс с Божидар Краев допусна изненадваща домакинска загуба

Българският нападател Божидар Краев започна като титуляр за своя Уелингтън Финикс при изненадващата домакинска загуба с 1:2 от Мелбърн Виктори. Двубоят беше от 22-ия кръг на А-лигата.

Божидар Краев с асистенция за победа на Уелингтън

Домакините поведоха в 25-ата минута с попадение на Оскар Завада. В 58-ата минута Мелбърн стигна до изравнителен гол чрез Бруно Форнароли. В 75-ата минута Бен Олд се появи на мястото на Краев, а само минута след това гостите стигнаха до пълен обрат. Разписа се Дамиен да Силва.

С това поражение Божидар Краев и компания остават на 5-о място във временното класиране с актив от 31 точки. Мелбърн Виктори пък отлепи от дъното и вече има 24 точки на 10-ата позиция.