Левски отнесе Берое в София и се изправя срещу Монтана в плейофите

Волейболистите на Левски София отнесоха Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) в мач от последния 22-и кръг от efbet Супер Волей, който се игра в зала “Левски София” пред 285 зрители.

Така “сините” финишират втори в редовния сезон и в 1/4-финалните плейофи ще срещнат Монтана, който завърши 7-и.

Алехандро Торо направи 5:2. Волейболистите на Левски поведоха с 8:5, след като гостите сгрешиха начален удар. Спас Байрев атакува в аут и Левски поведе с 11:8. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. “Сините” дръпнаха с 20:15. “Берое” успя да върне 3 точки и намали до 18:20. Волейболистите на Левски спечелиха първата част с 25:20.

Гостите от Берое поведоха в началото на втората част с 4:1. “Сините” обърнаха развоя на гейма и поведоха с 5:4, след като Руси Желев сгреши начален удар. Ас на Венислав Антов и 12:9 за Левски. Блокада на Лазар Бучков направи резултата 15:12. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Спас Байрев атакува в мрежата и 16:12. Ас на Светослав Гоцев - 18:12. Блокада на Симеон Николов спря атака на Кирил Красневски - 19:12. Единична блокада на Спас Байрев намали разликата до 15:19. Николай Желязков взе прекъсване за “сините”. Волейболистите на Левски дръпнаха с 22:19. Контраатака на Владимир Гърков изведе “сините” до геймбол при 24:19. Левски спечели и втората част с 25:20.

Алехандро Торо атакува по блокадата, а Левски поведе с 4:0 в началото на третата част. Единична блокада на Светослав Гоцев и 13:6. “Сините” дръпнаха с 16:8 след ас на Владимир Гърков. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Мощна атака на Венислав Антов и 19:11. Кирил Красневски атакува в аут и Левски поведе с 22:13. “Сините” спечелиха третата част с 25:16.

Венислав Антов бе избран за MVP.

Венислав Антов заби 14 точки (4 аса, 1 блок, 47% ефективност в атака - +6).

Алехандро Торо добави 11 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 50% перфектно и 88% позитивно посрещане - +6). Владимир Гърков се отличи с 10 точки (59% ефективност в атака, 36% перфектно и 43% позитивно посрещане - +5).

Спас Байрев бе най-резултатен за Берое с 14 точки (1 блок, 52% ефективност в атака - +7).

ЛЕВСКИ СОФИЯ - БЕРОЕ 2016 (2016) 3:0 (25:20, 25:20, 25:16)
ЛЕВСКИ: Симеон Николов 4, Венислав Антов 14, Владимир Гърков 10, Алехандро Торо 11, Светослав Гоцев 7, Лазар Бучков 6 - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев, Александър Къндев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
БЕРОЕ: Константин Нечев 1, Спас Байрев 14, Руси Желев 3, Кирил Красневски 2, Алексей Землянко 5, Венцислав Рагин 6 - Кристиян Петров-либеро (Милослав Димов 2, Денимир Димитров, Дейвид Барутов 3, Мартин Иванов-либеро, Стоян Димитров 2)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto