Стив Кларк: Възхитен съм от представянето на отбора

Шотландия няма да се увлече от изненадващата си победа с 2:0 над Испания в мач от квалификациите за Евро 2024, но резултатът е стъпка напред за отбора, според селекционера Стив Кларк. Два гола на Скот Мактоминей донесоха на Шотландия първата победа над Испания от 1984 г. насам и перфектен старт на квалификационната им кампания за Евро 2024 с шест точки от два мача.

„Възхитен съм от представянето. Мисля, че играчите бяха изключителни от първата до последната минута. Динамиката, ентусиазмът и качеството на отбора не се промениха. Това бе голяма вечер, усеща се като стъпка напред, но има само шест точки и не се класираш с шест точки. Един лош мач може да те върне назад, така че оставаме концентрирани и здраво стъпили на земята“, заяви Стив Кларк.

Испания владееше 67%, но Шотландия успя да създаде повече положения за гол в мача, девет срещу осем на гостите.

„Нямахме много притежание, но това, което имахме, използвахме много, много добре. Отбранителната линия е добра, разстоянието между единиците беше наистина добро, което спира голяма част от играта на Испания.

Когато погледнете статистиката, знаете, че сте били надиграни, но когато погледнете ударите към вратата – това е почти равен показател. Това означава, че използвахме топката много добре, когато я притежавахме, което очевидно е приятно“, добави Кларк.

Снимки: Imago