Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Локо (Русе) удари Доростол

Локомотив (Русе) спечели вкъщи с 4:0 срещу Доростол (Силистра). Двубоят е от 21-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините контролираха събитията на терена през цялото време. Бисер Георгиев откри резултата след като беше изведен от съотборник, половин час след началото. Той удвои, десетина минути след почивката, когато вратаря на съперника излезе и изби топката с глава.

Кълбото попадна у Георгиев, който овладя и от 40 метра прехвърли стража. След гола в игра за русенци влязоха Преслав Петков и Драгош Фирцулеску. В 70-ата минута Дани Братоев проби по фланга, подаде, Петков пропусна топката и румънеца я заби в мрежата – 3:0. Фирцулеску върна жеста в 81-ата минута, когато изведе Братоев и той вкара четвъртото попадение.