Локо (Русе) с първа победа

Локомотив (Русе) надви гостуващия му Светкавица (Търговище) с 3:0 за първа победа от началото на сезона. Двубоят е от 18-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана интересен мач. Домакините търсиха трите точки през цялото време, а извършените смени в хода на срещата се оказаха печеливши. Съперникът също имаше своите шансове. Дани Братоев е героят на „железничарите“. Той откри резултата в 9-ата минута след центриране на Преслав Петков. Радостта беше помрачена в 15-ата минута, когато Драгош Фирцулеску напусна терена с контузия. Търговищкият тим заигра по-активно, но това не се отрази на резултата до почивката. След нея русенци отново започнаха бойко. Скоро обаче настана надлъгване.

Домакините издебнаха момента и нанесоха своя удар. В 81-ата минута влезлия като резерва Теодор Иванов вкара след пас на Братоев. Последният пък направи резултата класически с шут от 25-30 метра в 87-ата минута.