ЦСКА - София не успя да пречупи Спортист в Своге

Отборите на Спортист (Своге) и ЦСКА - София не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в контролна среща на “Градския стадион” в Своге. Проверката беше породена от паузата в клубния футбол заради мачовете на националните отбори. Павлин Чиликов (62) беше точен за домакините с атрактивно изпълнение, а Маурисио Гарсес (75) изравни. "Червените" удариха и гредата през първото полувреме след удар на Дауда Бамба. Мачът беше излъчен на живо по Sportal TV.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 12-ата минута Морено продължи топката към влизащия в наказателното поле Дауда Бамба. Той пък шутира към вратата, но ударът му срещна напречната греда. В 19-ата минута Петър Вуцов от състава на Спортист опита изстрел с външен фалц, който беше твърде слаб и не затрудни Димитър Евтимов.

20 Спортист (Своге) - ЦСКА-София

В следващите минути и двата тима имаха възможности да застрашат противниковата врата, но положенията бяха след центрирания и не затрудниха Стефано Кунчев и Димитър Евтимов. В 41-ата минута Маринов влезе в наказателното поле, но се забави и топката му беше избита от Мено Кох. Така и първото полувреме завърши при нулево равенство с едно по-опасно положение пред вратата на "шоколадите".

В 53-ата минута "червените" имаха нова възможност за гол. Бисмар Чарлс отне топката от левия бек на домакините, влезе в наказателното поле и подаде към Марселино. Той шутира но стражът на Спортист отрази.

В 63-ата минута домакините стигнаха до гол и той дойде след атрактивно изпълнение на Павлин Чиликов, син на Георги Чиликов. Футболистът на Спортист засече с плонж много остро центриране около границата на наказателното поле. Ударът му с глава беше много силен и описа много интересна траектория, която остави вратаря на ЦСКА - София безпомощен.

В 74-ата минута ЦСКА - София достигна бързо до изравняването с гол на Маурисио Гарсес. Той беше най-съобразителен в наказателното после след центриране, при което защитник в синьо не се ориентира и топката попадна право на крака на играча на "червените".

В добавеното време Чатов излезе очи в очи с Евтимов, но защитник се върна и предотврати опасността.

СПОРТИСТ - ЦСКА - СОФИЯ 1:1
1:0 Павлин Чиликов (63)
1:1 Маурисио Гарсес (74)

Стартови състави:

Спортист: 12. Стефано Кунчев, 19. Богомил Богомилов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 80. Димитър Петров, 20. Виктор Стойков, 88. Владимир Сиромахов, 3. Петър Вуцов, 18. Йоан Маринов, 17. Аюб Тазути, 11. Филип Ангелов;

Резерви: 1. Мартин Величков, 77. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 21. Александър Бастунов, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 14. Лукас Мартинс, 8. Владимир Семерджиев, 7. Слав Петков;

ЦСКА - София: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс, 15. Тибо Вион, 26. Марселино, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 30. Дауда Бамба, 28. Браян Морено;

Резерви: 1. Густаво Бусато, 10. Маурисио Гарсес, 21. Амос Юга, 20. Радослав Живков, 24. Иван Митрев, 4. Юрген Матей, 5. Брадли Де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 13. Асен Дончев.

Снимки: Борислав Цветанов