Това ли е надеждата на Спартак (Вн) за спасение? Нов нападател показа на какво е способен

Спартак (Варна) победи с 4:1 Добруджа в контролна среща, изиграла се на “Коритото”. “Соколите” показаха по-добър футбол и закономерно спечелиха двубоя, като разликата в класите на отборите също си каза думата. Героят за варненци бе Лерой Микелс, който направи хеттрик (5’, 75’ и 84’) и изигра доста добър двубой, а Румен Руменов вкара едно попадение от дузпа (10’). Евандро също имаше възможност да се разпише, но пропусна от бялата точка в 56-ата минута. Единственият гол за Добруджа отбеляза Стефан Митев (19’). Мачът бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Още в 5-ата минута домакините успяха да открият резултата. Сашо Цветков се включи добре в атака и проби отляво. Бранителят подаде към нахлуващия Лерой-Жак Микелс, който се плътен шут матира Христо Ковачев и вкара за 1:0.

4 минути по-късно Денис Беланюк се озова сам срещу вратаря на Добруджа. Той обаче бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Румен Руменов, който не сбърка и направи резултата 2:0 в 10-ата минута.

В 18-ата минута Лерой Микелс можеше да вкара и трети гол. След поредните офанзивни действия на “соколите” нападателят получи топката на границата на наказателното поле и отправи хубав изстрел. За негово нещастие обаче кълбото се отклони в страничния стълб.

Само минута по-късно гостите организираха добра атака, при която Стефан Митев получи в наказателното поле около точката за изпълнение на дузпа. Полузащитникът смени добре посоката, като се освободи от защитник в синьо и с точен удар разпечата вратата на Дичевски - 2:1.

След бурните първи 20 минути темпото на игра след това поспадна. И Спартак, и Добруджа се опитваха да организират нещо в предни позиции, но така и не се стигна до нищо опасно. В 34-ата минута Мартин Милушев получи добре отдясно и остана сам срещу Дичевски. Вместо да стреля обаче той центрира успоредно на голлинията, където Стефан Митев стреля, но неточно.

Това се оказа и последната интересна ситуация за първите 45 минути. Така след първото полувреме "соколите" водеха с 2:1.

Още в първите секунди на второто полувреме варненци организираха хубава атака, при която влезлият като резерва Родни Антуи вкара, но още преди неговия завършващ удар бе свирена засада. В 50-ата минута Лерой Микелс стреля от чиста позиция, но прати топката прекалено високо над вратата.

В 56-ата минута Родни Антуи бе изведен сам срещу вратаря на Добруджа. Централният нападател на “соколите” напредна добре, но точно в момента, в който щеше да стреля, Здравко Серафимов го спъна. Това логично доведе до втора дузпа за Спартак и червен картон за футболиста на Добруджа. С изпълнението на наказателния удар се зае Евандро, който обаче не отправи качествен удар и Християн Христов, който влезе през второто полувреме, спаси.

Малко по-късно Ивайло Климентов отправи коварен шут от дистанция, който обаче излезе в аут. В 60-ата минута Евандро можеше да се реваншира за изпуснатата дузпа, като засече с глава центриране отляво, но и този път топката не се оплете в мрежата.

В 75-ата минута Спартак направи резултата 3:1. Родни Антуи напредна отдясно, с хубав финт се справи със защитник на Добруджа и отправи успореден пас към наказателното поле. Там Лерой Микелс засече и на празна врата вкара второто си попадение в срещата.

В 84-ата минута домакините сложиха точка на спора с ново попадение. След изпълнение на тъч Ивайло Климентов получи и подаде по земя към Антуи. Централният нападател обаче прескочи топката и тя стигна до Лерой Микелс, който оформи своя хеттрик - 4:1.

До края на двубоя повече интересни положения нямаше. Така над всички в днешната среща бе Лерой-Жак Микелс.

СПАРТАК (ВН) 4:1 ДОБРУДЖА

1:0 Лерой Микелс (5)
2:0 Румен Руменов (10) - д.
2:1 Стефан Митев (19)
3:1 Лерой Микелс (75)
4:1 Лерой Микелс (84)

Стартови състави:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 14. Ивей Ромееш, 20. Нейтън Олдър, 22. Роберто Хименез, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 12. Евандро, 7. Лерой Микелс, 27. Денис Баланюк.

Добруджа: 25. Христо Ковачев, 14. Иван Жечков, 72. Даниел Стоянов, 3. Здравко Серафимов, 88. Абдул Рахман, 8. Мартин Милушев, 6. Павел Георгиев, 11. Стефан Митев, 66. Бул, 99. Шериф Осман, 33. Лъчо Йорданов.