Гърция нямаше проблем срещу Гибралтар в Португалия

Гърция очаквано нямаше проблем на старта на европейските квалификации, след като победи с 3:0 аутсайдера Гибралтар на стадион "Алгарве" в Португалия в двубой от група В. "Елините" откриха резултата още в 11-ата минута, когато нападателят на Олимпиакос Йоргос Масурас получи от Джордж Балдок и стреля в далечния ъгъл. В самия край на първото полувреме Манолис Сиопус удвои с удар от границата наказателното поле. Това бе негов първи гол за националния отбор.

Домакините опитаха да променят нещо в началото на второто полувреме, но в 58-ата минута Анастасиос Бакесетас ги попари с трети гол, след като получи извеждащо подаване от Мантолас, овладя на гърди и стреля от въздуха за крайното 0:3.

Така Гърция се намести непосредствено зад Франция във временното класиране в групата. "Петлите" спечелиха с 4:0 срещу Нидерландия на "Стад дьо Франс".