Сърбия не срещна никакви проблеми срещу Литва и оглави групата на България за Евро 2024

Сърбия победи с 2:0 в домакинството си на Литва и се изкачи на първото място в нашата група G, след като по-рано днес България загуби като домакин от Черна гора в Разград с минималното 1:0. Попаденията за тима на Драган Стойкович паднаха в двете полувремена и бяха дело на Душан Тадич (16’) и Душан Влахович (53’).

Западните ни съседи излязоха напред след четвърт час игра, когато в първата си наистина опасна атака Филип Костич навлезе много опасно отляво в наказателното поле, след което върна много умело около точката за дузпа към Душан Тадич и той с плътен удар откри резултата за 1:0.

Малко преди да изтече половин час игра Литва успя да осъществи първата си добра атака, топката бе вкарана в пеналта отляво с ниско центриране към централния нападател на тима Гитис Паулаускас, той пое добри стреля, но кълбото мина покрай лявата греда на Ваня Милинкович-Савич. Веднага след това пък Влахович стигна до едно центриране, но топката също мина покрай вратата.

След попадението сърбите продължиха да владеят топката и да пресират своя противник високо пред неговото наказателно поле, но твърд много грешки в отиграванията в последната третина ги лишиха от нещо по-интересно. В тези минути най-опасен отново бяха Душан Тадич и Филип Костич, които успяха да осъщестят няколко добри центрирания, завършили с удари с глава на Митрович и Влахович.

Прекрасна възможност за изравняване се оформи пред Литва пет минути след началото на втората част, когато Янкаускас се оказа забравен и получавайки топката в предни позиции успя да напредне, но ударът му бе близо до стража на домакините и Милинкович-Савич спаси.

Това се оказа и фатално за гостите, след като само три минути по-късно Митрович и Тадич успяха да комбинират отлично отляво, след което играчът на Аякс прати към Душан Влахович и той отбеляза втори гол за Сърбия.

Западните ни съседи стигнаха до трето попадение в 65-ата минута, когато топката отново бе вкарана твърде лесно в наказателното поле на Джюгас Брткус, Тадич опита да стреля, но бе блокиран, след което обаче топката бе пратена към Филип Косич, който падайки прати кълбото в мрежата. След намеса на ВАР обаче голът бе отменен, тъй като фланговият футболист на Ювентус е бил в засада.

Футболистите на Драган Стойкович сякаш се успокоиха и това даде на литовците да изглеждат доста по-опасни в последния четвърт час от двубоя, която те започнах да пресират доста по-високо и отправиха няколко точни, но не особено опасни удара по посока на вратата на домакините.

Снимки: Imago