Здравко Добрев спечели контролното преди Световното по спортна гимнастика за младежи

Здравко Добрев спечели днешното контролно на националния отбор по спортна гимнастика за младежи като събра сбор от шестте изигравания 77,560 точки. Втори със 75,120 точки е Кристофър Ногейра. Следва Максим Казанджиев със 73,960 точки и Даниел Трифонов със 72, 590 точки.

За Световното първенство ще пътуват и четиримата състезатели, като след подиум тренировката ще се определят тримата, които ще играят в шампионата на планетата! Според регламента за отборното класиране играят трима състезатели, взимат се двете най- добри оценки. За многобоя се класират първите 24 от квалификациите, а за финалите първите 8 на всеки уред, но максимум по двама от нация.