Питсбърг с поредна загуба срещу Отава

Питсбърг Пингуинс записа четвърта поредна загуба в НХЛ, след като отстъпи с 1:2 на Отава Сенаторс.

Резултатът в мача бе открит в 17-ата минута на срещата - Томас Шабот се разписа, извеждайки Отава напред. Той бе асистиран от Клод Жиру и Ридли Грейг.

Във втората третина не паднаха нови голове.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 55-ата минута Рикар Ракел възстанови равенството с пасове на Евгени Малкин и Пиер-Оливие Жозеф. Три минути по-късно Дрейк Батерсън изведе гостите напред в мнозинството, с което донесе победата на отбора си.

С победата Отава събра 73 точки и се доближи на пет от тима на Питсбърг, който заема деветото място в Източната конференция. Последната плейофна позиция е окупирана от тима на Флорида, който има 79 точки.