Шефилд Юнайтед спечели битката на Чемпиъншип и ще играе на “Уембли”

Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп след драматична победа над Блекбърн с 3:2. Домакините стигнаха до обрат в последните 10 минути. “Остриетата” стигат до полуфиналите в Купата на Англия за първи път от 2014 г.

Роувърс повеед в 21-ата минута, когато Бреретон откри от дузпа. Автогол на Сам Галахър изравни резултата в 28-ата минута. След час игра Сами Смодиш изведе Блекбърн отново напред, но Шефилд Юнайтед стигна до обрат с късни голове. Оли Макбърни изравни, а Томи Дойл донесе победата на тима на Пол Хекинботъм.

Сезонът се оформя като паметен за йоркшърци, които са втори в Чемпиъншип и може да се завърнат в елита. Развитието на двубой бе болезнено за тима на Йон Дал Томасон, който водеше 10 минути преди края и се бе запътил към първи полуфинал от 2007 г.

Блекбърн започна силно и Бреретон Диас можеше да открие резултата и по-рано. След като оцеля в този период, Шефилд Юнайтед имаше великолепна възможност да поведе, но Джеймс Макатий стреля слабо от прекрасна позиция. Гостите поведоха от дузпа, отсъдена за игра с ръка, която бе дадена след разглеждане с ВАР. Бреретон Диас бе точен от бялата точка, но преднината на тима се запази кратко. Седем минути по-късно с известна доза късмет домакините изравниха. Удар на Макс Лоу бе отклонен от Галахър и топката се озова в мрежата.

Йоркшърци имаха две добри възможности в началото на втората част, а това бе последвано от двойно спасяване на техния вратар. Макатий пропусна още една отлична възможност преди да е изминал час игра, след като бе изведен сам срещу вратаря. Смодиш му показа как се прави малко по-късно и изведе гостите напред. Шефилд Юнайтед имаше трудности и напрежениет се покачваше, но тимът успя да изравни 10 минути преди края. Голът промени атмосферата на стадиона и вдъхнови домакините, които тръгнаха напред в търсене на победен гол. Той дойде в последната минута и бе дело на Дойл, който играе в тима под наем от Манчестър Сити.

Снимки: Imago