Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Селта продължи добрата си серия и срещу Еспаньол

Отборът на Селта записа комфортна победа с 3:1 при визитата си на Еспаньол от 26-ия кръг на Ла Лига. Това е пети пореден мач без загуба за галисийците, а каталунците допуснаха трето последователно поражение.

Габриел Вейга даде аванс на гостите в 26-ата минута с хубав шут след асистенция на Карлес Перес. В самия край на първата част Яго Аспас удвои преднината с точно изпълнена дузпа, свирена за нарушение на Леандро Кабрера срещу Перес. В 82-рата минута именно юношата на Барселона овладя топката на гърди и след това я прати в противниковата мрежа с удар по земя. „Папагалчетата“ успяха да стигнат само до почетно попадение в 86-ата минута, когато резервата Хосе Грагера се разписа след изпълнение на корнер.

Така Селта се придвижи до 10-ата позиция в класирането с актив от 34 точки и по-лоша голова разлика от Осасуна, а Еспаньол е 16-и с 27 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages