Селта задълбочи проблемите в Райо Валекано

Селта победи с класическото 3:0 гостуващия Райо Валекано в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Всички попадения в срещата паднаха през втората част и бяха дело на Яго Аспас (51’, 86’), който се отличи с две попадения, и Пате Сис (52’), на когото бе записан втория гол на домакините, макар да не стана ясно кой точно прати отбитата топка в мрежата.

Двата тима предложиха сравнително постно полувреме, в което си размениха по едно по-съществено положение в първите десетина минути. Капитанът на Селта Яго Аспас пропила добра възможност още във втората минута, а малко след това Флориан Лежкюн стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

Футболистите на Карлос Карвахал излязоха напред шест минути след началото на втората част, когато Хави Галан осъществи отличен пробив отляво, след което центрира и Яго Аспас прати топката в мрежата за 1:0. Домакините вкараха второ попадение веднага след подновяването на играта, когато Хари Сеферович бе изведен в отлична позиция и макар ударът му да бе отразен от Столе Димитриевски, след това топката бе довкарана от Карлес Перес. Третото попадение падна в 86-ата минута след груба грешка на гостите при изпълнение на тъч, при което топката бе пратена назад, там Яго Аспас пресече и с едно движение направи преднината на своя тим класическа.

С тази победа Селта събра 31 точки и заема 11-ото място в класирането на Ла Лига, а Райо Валекано има 35 пункта, макар мадридчани да нямат победа в последните си пет двубоя в първенството и са седми.

Снимки: Imago